آمریکا، در پی ساخت اسلحه های لیزری قدرتمند

[ad_1]

خبرگزاری مهر: وزارت دفاع آمریکا پروژه ای ۳.۲ میلیون دلاری برای ساخت فناوری لیزرهای قدرتمند تعریف کرده است تا بتوان از آن یک اسلحه دفاعی قدرتمند تهیه کرد.

به نقل از دیلی میل، مقامات وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده اند مشغول انجام پروژه ای ۳.۲ میلیون دلاری با همکاری دانشگاه کلمسون است تا فناوری مربوط به اسلحه های لیزری  قدرتمند را بسازد.

 
 وزارت دفاع آمریکا در پی ساخت اسلحه های لیزری قدرتمند

این درحالی است که هم اکنون ارتش از لیزر به عنوان سلاح دفاعی در برابر موشک ها و پهپادها استفاده می کند. اما هم اکنون قصد دارد در دو پروژه جدید به مشکلات زیربنایی مربوط به استفاده گسترده از این نوع اسلحه بپردازد.

درهمین راستا جان بالاتو و لین ژو دو دانشمند این دانشگاه با دو روش مختلف سعی دارند لیزری با انرژی بالا تولید کنند که به عنوان اسلحه استفاده می شود. مهمترین چالش بالاتو یافتن ماده ای است که در فیبرهای بصری به کار رود که سبب کاهش قدرت لیزر نشود. ژو نیز مشغول فعالیت روی دی یودهایی هاست که الکتریسیته را به نور تبدیل می کنند.

البته پیش از این نیز پروژه هایی با این هدف انجام شده بود و تلاش های این دو دانشمند آخرین نمونه آن است. به طوری که از سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون پنج دانشمند برای انجام تحقیقات حدود ۱۶ میلیون دلار بودجه از وزارت  دفاع آمریکا دریافت کرده اند.

[ad_2]